AYHAN KIZILTAN’IN BAŞKANLIĞI SONA ERDİRİLDİ!

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası -MTSO- Başkanı Ayhan Kızıltan’ın başkanlık görevi sona erdirildi.
Ayhan Kızıltan da sosyal medya hesabından görevden alınmasına tepki göstererek yaptığı açıklamada, MTSO’daki başkanlığının sona erdiğini duyurdu ve bayramdan sonra ayrıntılı bir açıklama yapacağını söyledi.
MTSO’nun Kasım ayında yapılan ve oldukça şaibeli, kavgalı ve mahkemelere kadar yansıyan meslek komitesi seçimlerinde Başkan Ayhan Kızıltan 2 gruptan meclise girmek için aday olmuştu.
Kendi grubu olan metal sanayi grubundan seçilemeyen Ayhan Kızıltan, inşaat sektöründen çok küçük bir hisse ile MTSO meclisine girmeye hak kazanmıştı. Büyük tepkilere rağmen Aralık ayında yapılan MTSO Yönetim Kurulu toplantısında 44 oy alan Ayhan Kızıltan başkan seçildi. Diğer adaylardan Alper Gürsoy 43, Hakan Kayacı ise 27 oy almıştı.
Seçim sonuçlarına tepkiler dinmek bilmedi, yaşanan hoş olmayan olaylar nedeniyle MTSO seçimlerinin tamamının yenilenmesi de istendi. Ayhan Kızıltan’ın inşaat sektöründe ortak olduğu şirketteki yetkisi sona erdirildi. Ancak kendisi bunu kabul etmedi. Gelişmeler üzerine küçük hissedarı olduğu şirket, olayı yargıya taşıyarak Kızıltan’ın MTSO başkanlığı görevini mahkeme kararı ile düşürdü.

“AYAK OYUNLARI İLE AYRILMAMI SAĞLADILAR!”

Ayhan Kızıltan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada tepkilerini dile getirerek MTSO’daki başkanlığının sona erdiğini duyurdu.
Ayhan Kızıltan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: “Yaklaşık 5 yıldır sürdürmekte olduğum ve şahsım adına 2. kez seçildiğim MTSO Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevim bugün itibarı ile son bulmuştur. Seçimde mağlup olmayı hazmedemeyenler, ne yazık ki türlü ayak oyunlarıyla görevimden ayrılmamı sağladılar. Mersin’in bu kadim ve güçlü kurumuna bugüne kadar büyük bir onurla elimden geldiğince hizmet etmeye çalıştım. MTSO’da bir felsefe ortaya koyarak herkesi kucaklayan bir anlayışla yönetip kapalı bir odayı Mersin’e açtım. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası çeşitli pazarlıklarla ve entrikalarla ele geçirilecek bir kale değildir; aksine doğrulukla, şeffaflıkla, herkese eşit davranarak yönetilmelidir.Bayramdan sonra ayrıntılı bir açıklama yapacağımı bilmenizi isterim.” dedi.
MTSO Yönetim Kurulu ‘kendi arasında’ yeniden seçim yaparak yeni MTSO Yönetim Kurulu Başkanı‘nı belirleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir