Mersin’de Mehmetçiğe kan bağışı

Toroslar Belediyesi ve Türk Kızılayı Mersin Şubesi işbirliğinde ‘Vatan için Can Verene Kan Ver’ sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi ve Türk Kızılayı Mersin Şubesi işbirliğinde ‘Vatan için Can Verene Kan Ver’ sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye’nin Afrin bölgesinde gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçik ve polislere destek olmak amacıyla gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ve Mersin Kızılay Kan Merkezi yetkilileri, belediye hizmet binası önünde kurulan standı ziyaret ederek, kan bağışında bulunan vatandaşlara ve belediye personeline teşekkür etti. Burada konuşan Başkan Tuna, Türkiye’nin huzuru ve güvenliği için canlarını feda eden Mehmetçiğe minnet borçlu olduklarını ve bu nedenle bu kampanyaya destek olduklarını söyledi. Tuna, “Vatanımızın huzuru ve güveni için Zeytin Dalı Harekatı’nda canlarını hiçe sayarak mücadele eden Mehmetçiklerimizin her zaman yanında olacağız. Allah kimseyi zorda, darda bırakmasın. Ama bu millette var olan dayanışma ruhunu gördükçe mutlu oluyoruz. Ülkemiz Mehmetçiklerimiz için tek yürek oldu. Allah herkesten razı olsun. Bu birlikteliği ve dayanışmayı Rabbim eksik etmesin. Doktorlarımızın da ifade ettiği gibi kan vermek insanları daha sağlıklı kılar ve her kan bağışı bir hayat kurtarır. Vatandaşlarımızdan da bu konuya hassasiyetle yaklaşmalarını istiyor, Türk Kızılayı’na da gösterdikleri yoğun gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Türk Kızılayı Mersin Şube Başkanı Necmi Erdem ise kan bağışı kampanyasına sundukları destekten dolayı Başkan Tuna ve vatandaşlara teşekkür ederek, “Türk Kızılayı Mersin Şubesi olarak Toroslar Belediyesi ile ortaklaşa ülkemizin güvenliği için Afrin’de kahramanca savaşan Mehmetçiklerimize destek olmak amacıyla kan bağışı kampanyası düzenledik. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Toroslar ilçemiz kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi gösterdi” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir